2026. május 28-án, Szentistvánon rendezett Aranyceruza Szépíró verseny döntőjén Rátkai Lara 4. osztályos tanuló képviselte iskolánkat, akit Emléklappal jutalmaztak.
Gratulálunk!

2026. május 20-án a Sió edukációs segédanyagok segítségével megemlékeztünk a Méhek világnapjára. Az alsó tagozatos tanulók különböző tantárgyak keretein belül bővíthették az ismereteiket. A játékos feladatok nagyon tetszettek a gyerekeknek!













Beiratkozás Általános Iskola – szülői tájékoztató
KRETA_Beiskolazas_Modul_Felhasznaloi_utmutato_2026

2026. április 22-én a Föld napja alkalmára rovar gyűjtemény kiállítással készültünk. A gyerekek izgatottan nézegették a különböző országokból származó rovarokat.













Virágültetés a Föld napja alkalmából
A Hejőpapi Csillagvirág Idősek Nappali Ellátójának (Klubjának) tagjaival közösen vettünk részt a „Szépítsük együtt a magyar köznevelést!” programban. A sikeres együttműködésünket a Föld világnapja alkalmából tovább folytattuk 2026. április 21-én. Iskolánk tíz tanulója az idősekkel közösen virágot ültetett. A virágládákba muskátlik kerültek, amelyből mi is elhozhattunk kettőt az intézményünk díszítésére. A megmaradt virágföldbe pedig különböző virágmagokat ültettünk, amely az idősek klubjának udvarát fogja szépíteni. A közös munka során az idősektől tanulhattunk a növényekről, a különböző talajokról, a növények igényeiről, gondozásairól.
Köszönjük a lehetőséget, hogy a tapasztalataikat megosztották velünk!





Idén immár 2. alkalommal vettünk részt a Mezőkeresztesi Kossuth Lajos Általános Iskola által szervezett „Földünkért – Jövőnkért” című fenntarthatósági vetélkedőn. Iskolánk 5. helyezést ért el. Gratulálunk a csapat tagjainak, nagyon ügyesek voltak!
Iskolánkat képviselték: Farkas Dóra 4.o., Hulyák Vivien 4.o., Hódi Gergő Brendon 3.o., Nyíri Zsolt Szebasztián 3.o.
2026. március 27-én iskolánk megrendezte Házi szavalóversenyét a magyar költészet napja alkalmából. A számos jelentkező közül a következő tanulók értek el helyezést:
I. kategória: 3 – 4. évfolyam
- helyezett: Farkas Dóra 4. o.
- helyezett: Hulyák Vivien 4.o.
- helyezett: Tóth Maja 3.o.
II. kategória: 5 – 8. évfolyam
- helyezett: Farkas Tamás Balázs 7.o.
- helyezett: Hulyák Brigitta 5.o.
- helyezett: Orbán István 7.o.
Mindkét kategória győztese elszavalta versét az iskola tanulói előtt.
Gratulálunk a résztvevő tanulóknak!



A BORSODVÍZ Zrt. a Víz Világnapja alkalmából vízműtelep látogatási lehetőséget hirdetett az ellátási területén működő oktatási intézmények számára.
Iskolánk élt ezzel a lehetőséggel és 2026. március 19-én látogatást tettünk az emődi Adorján-tanyai Vízműnél. 21 fő tanuló és 2 fő kísérő követhette végig az ivóvíz útját a vízbázistól egészen a hálózatba kerülésig. Valamint közelebbről megtekinthettük a szakemberek által használt munkagépeket!
Köszönjük a lehetőséget!







2026.03.18. Az intézményünk fogadta a Borsodvíz Önkormányzati Közüzemi Szolgáltató Zrt., Svájci-Magyar Együttműködési program által támogatott, „Hejőbába, Hejőpapi, Nemesbikk által alkotott vízellátó rendszer ivóvíz minőségének javítása” című projektje keretében megszervezett Vizek Világnapja című eseményt, amelyet a tanulók nagy örömmel és érdeklődéssel fogadtak.










Idén 16. alkalommal hirdette meg a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) az ország óvodái és iskolái körében a vízfogyasztást népszerűsítő HAPPY-hét programot, melyhez iskolánk is csatlakozott.
2026. március 16 – 20. között különböző programokat szerveztünk tanulóink számára, melyeket nagy érdeklődéssel fogadtak.


Kréta IFM Tájékoztató szülők, gondviselők számára Videó KATT IDE!

2025. 12. 02-án a Humánszolgáltató központ, a nappali idős ellátó és az önkormányzatnak köszönhetően csodás kis programban vehettek részt az első osztályos tanulók. Mézeskalácsot díszítettek, gipszformákat festettek, valamint különböző színezők közül válogathattak. A gyerekek nagyon jól érezték magukat!









Mezei futóversenyen vettünk részt
2025. november 13. napon került megrendezésre Mezőcsát településen a Diákolimpiai Atlétikai Mezei Futóverseny körzeti döntője. A versenyen az iskolánk a 2., 3. és 4. korosztályban képviseltette magát. A rendezvényen 6 általános iskolából összesen 112 fő tanuló vett részt.
Eredmények:
- 2. korcsoport lány: 8. helyezett Povázsony Anna Zsófia
- 3. korcsoport lány: 3. helyezett Nótár Erzsébet Dorina
- 3. korcsoport fiú: 10. helyezett Szabó Zsolt Pál
- 4. korcsoport fiú: 3. helyezett Farkas Tamás Balázs
Gratulálunk a helyezetteknek!
Hajrá Hejőpapi!



Óriási siker a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei döntőben
2025. november 13. napon került megrendezésre a Sályi Gárdonyi Géza Általános Iskolában a Diákolimpia Vármegyei Lábtoll-labda döntője, melyen az iskolánk csapatban és egyéni versenyszámokban is képviselte magát. A III. korosztályos fiú csapatban Benőcs Imre Rómeó, Nótár Milán Viktor és Balogh Benjamin vettek rész, továbbá az egyéni számban Benőcs Imre Rómeó és Nótár Milán Viktor is megmérettette magát. A versenyen a Bükkábrányi Arany János Általános Iskola, a Mezőkeresztesi Kossuth Lajos Általános Iskola, a Boldog Sándor István Katolikus Általános Iskola II. Rákóczi Ferenc Tagiskolája, a Sályi Gárdonyi Géza Általános Iskola, a Sályi Mozgásjavító Általános Iskola és a Hejőpapi Általános Iskola vett részt.
A III. korcsoportos fiúk nagy küzdelemben, csak a döntőben találtak legyőzőre, ezért a második helyet szerezték meg, mellyel bejutottak az országos döntőbe, ami tavasszal kerül majd megrendezésre.
A III. korcsoportban egyéniben Nótár Milán Viktor az 5. helyezést érte el. Benőcs Imre Rómeó szoros döntőt játszva a 2. helyezett lett, mellyel szintén bejutott az országos döntőbe!
Gratulálunk a fiúknak a kiváló helyezésekhez!
Hajrá Hejőpapi!









Osztályok közötti labdarúgó bajnokság
2025. november 12. napon került megrendezésre a Hejőpapi Általános Iskola felső tagozatos tanulói részére az „Osztályok közötti” labdarúgó bajnokság. A rendezvény a Hejőpapi Sportcentrumban került lebonyolításra, melyen versenyzőként vagy szurkolóként részt vett az összes 5-8. évfolyamos tanuló. Az erőviszonyok kiegyenlítése céljából speciális szabályokat alkalmaztunk, hogy minél szorosabb és izgalmasabb mérkőzéseket játszanak a gyerekek. A papírforma ennek köszönhetően fel is borult és a végelszámolásnál meglepetés eredmények is születtek.
Eredmények:
- 5. osztály – 6. osztály: 0:4
- 7. osztály – 8. osztály: 1:4
- 8. osztály – 5. osztály: 8:0
- 6. osztály – 7. osztály: 2:1
- 6. osztály – 8. osztály: 1:5
- 7. osztály – 5. osztály: 2:1
I. helyezett: 8. osztály
II. helyezett: 6. osztály
III. helyezett: 7. osztály
IV. helyezett: 5. osztály
Minden részvevőnek gratulálunk!
Hajrá Hejőpapi!













Diákolimpiai Floorball-kispályás Vármegyei Döntőn vettünk részt
2025. november 06. napon került megrendezésre a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Diákolimpiai Floorball-kispályás bajnokság döntője Miskolcon a Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskolában. Iskolánk tanulói a III. korcsoportban harcolták ki a versenyen való részvétel jogát. A csapat tagjai Nótár Milán Viktor, Szabó Zsolt Pál, Balogh Benjamin és Illés Ernő voltak. A csoportmérkőzéseken a miskolci Jókai Mór Református Általános Iskola, a Szent Imre Római Katolikus Általános Iskola és a sátoraljaújhelyi Árpád-házi Szent Margit Katolikus Általános Iskola csapataival kerültünk össze. Nagyon küzdelmes és szoros mérkőzéseket játszottunk, de a nem sikerült legyőznünk az ellenfeleket, ezért az utolsó mérkőzést a 7-8. helyért játszottuk. Az ellenfelünk a Halmaji Gárdonyi Géza Általános Iskola volt, mely mérkőzésen Illés Ernő és Balogh Benjamin góljaikkal 3:2 arányban nyertünk, ezért a 7. helyen végeztünk. Nagyon jó tapasztalatokkal és élményekkel gazdagodtak a gyerekek!
Hajrá Hejőpapi!













2025.10.21.
Az intézményünk fogadta a Borsodvíz Önkormányzati Közüzemi Szolgáltató Zrt., Svájci-Magyar Együttműködési program által támogatott, „Hejőbába, Hejőpapi, Nemesbikk által alkotott vízellátó rendszer ivóvíz minőségének javítása” című projektje keretében megszervezett Éghajlatvédelmi Világnap című eseményt, amelyet a tanulók nagy örömmel és érdeklődéssel fogadtak.















FELHÍVÁS -ISKOLAI PAPÍRGYŰJTÉS!
A Hejőpapi Általános Iskola Diákönkormányzata papírgyűjtést szervez! A befolyt összegből a diákok szabadidős és közösségi programjait támogatjuk.
A papírt folyamatosan lehet hozni az iskolába – újságot, kartont, irodai papírt, füzetmaradékot egyaránt gyűjtünk A MOHU közreműködésével október 20-án érkezik a konténer, amelybe az összegyűjtött papírhulladék elszállításra .
Kérünk mindenkit, aki teheti, támogassa az iskola Diákönkormányzatát és a gyerekek közösségi életét azzal, hogy bekapcsolódik a gyűjtésbe!
A papír leadásával kapcsolatban Doszpolyné Kozma Helgát lehet keresni az iskolában.
Tegyünk együtt a környezetünkért és a gyerekekért!
Hejőpapi Általános Iskola – Diákönkormányzat
2025. október. 4. Állatok világnapja
Az Állatok világnapja alkalmából felhívást tettünk közzé iskolánk tanulói körében, hogy kedvenc háziállatukkal készítsenek fényképet. A beküldött fotók felhasználásával emlékeztünk meg e jeles napról október 3-án.
Bronzérem Bükkábrányban!
2025. október 2-án a Hejőpapi Általános Iskola felső tagozatos tanulói Bükkábrányban a Jánosházi Sándor kispályás labdarúgó emléktornán vettek részt. A rendezvény több, mint 20 éve meghívásos alapon kerül megrendezésre a faluban, melyre az idén először az iskolánk csapata is meghívást kapott.
Tibolddaróc, Mezőnyárád, Bükkábrány és Hejőpapi Általános Iskolák csapatai versengtek a vándorkupáért. Nagyon színvonalas, fegyelmezett és fairplay szellemében lejátszott mérkőzéseket láthattak a kilátogatók.
Eredmények:
Hejőpapi – Tibolddaróc 1:1, büntetőkkel győzött Hejőpapi
Hejőpapi – Bükkábrány 0:2
Hejőpapi – Mezőnyárád 0:0, büntetőkkel győzött Hejőpapi








Csatlakoztunk az Európai Diáksport Naphoz!
2025. szeptember 24. napon került megrendezésre a Hejőpapi Általános Iskolában az Európai Diáksport Napja, melyhez történetében először iskolánk is csatlakozott.
Az eseményről tudni kell, hogy 2007. évben került először megrendezésre, amikor is 5 ország részvételével megközelítőleg 1000 sportesemény valósult meg. A kezdeményezés annyira elterjedt Európa szerte, hogy 2024. évben 42 ország, 3 millió résztvevő és 14 267 iskola csatlakozott a programhoz. A sportnap célja az egészséges életmódra nevelés, a gyerekek aktív mozgásának fokozása, továbbá szórakozást és élvezetet nyújtson a fizikai aktivitáson keresztül.
A nap egy élőképpel indult, mely a Diáksport Nap logóját formázta meg a gyerekek által magasba tartott színes kartonokkal.
Ezt követően a sportpályán 2025 és 1012 méteres futással, továbbá a sportcsarnokban sor- és váltóversenyekkel készültünk a diákok aktív mozgásának megvalósítására.
Büszkék vagyunk rá, hogy a tanulók a kellő fegyelemmel, aktivitással és becsülettel hajtották végre a részükre meghatározott feladatokat, mely során nagyon sok pozitív visszajelzést is kaptuk tőlük.
Az eseményen összesen 108 fő gyermek vett részt, mely az iskolánk tanulóinak több, mint 90 %.
Köszönjük Zilahi-Nagy Andrea igazgató asszonynak, hogy lehetővé tette iskolánknak a részvételi lehetőséget, továbbá köszönjük az iskola pedagógusainak Kozma Zsuzsanna, Botos Zsuzsanna, Doszpolyné Kozma Helga, Morvainé Vizsolyi Mária, Gilányiné Márton Gabriella, Hajdú Imre, Takács Anett, Vargáné Bíró Zsuzsanna, Kőhalminé Glonci Irina és Lukácsné Kiss Ágnes aktív munkáját!
Hajrá Hejőpapi!











Megkezdődtek a Diákolimpiai versenyek!
2025. szeptember 16. napon iskolánk tanulói a Diákolimpiai Atlétikai Ügyességi Csapatbajnokságon vettek részt a Mezőcsáton megrendezett körzeti döntőben. Tanulóink 10×200 méteres vegyes váltófutásban és kislabdadobásban mérték
össze az erejüket a környező iskolák versenyzőivel.
Eredmények:
- 10×200 méteres vegyesváltó 2. helyezett. A csapat tagjai: Horváth
Szimonetta, Balogh Magdolna Amina, Nótár Erzsébet Dorina, Szabó
Katalin, Nyerges Viktória Lilla, Farkas Tamás, Illés Ernő, Toldi Bence,
Farkas László, Nótár Milán Viktor - Kislabdadobás lány 2. helyezett. A csapat tagjai: Horváth Szimonetta,
Balogh Magdolna Amina, Nótár Erzsébet Dorina, Szabó Katalin, Nyerges
Viktória Lilla - Kislabdadobás fiú 2. helyezett. A csapat tagjai: Farkas László, Nótár
Milán Viktor, Balogh Ádám, Benőcs Imre Rómeó, Orbán István
Gratulálunk az elért helyezésekhez! Hajrá Hejőpapi!
Csibetábor 2025






2025.06.11. Kirándulás bemutató KATT IDE a megtekintéshez, majd a 3 pontra kattintva Lejátszás


























Ottalvós osztálykirándulás Zánkán az Erzsébet táborban
A Hejőpapi Általános Iskola pályázatot nyújtott be a zánkai Erzsébet táborban való 3 napos ottalvós osztálykirándulás elnyerése a céljából. A pályázatot a bíráló bizottság jóváhagyta és nyertesnek minősítette, ezért az iskolánk 6. és 8. osztályos tanulói 2025. május 21. és 23. nap közötti időben Zánkán ottalvós osztálykiránduláson vettek részt.
A táborba 2025. május 21. napon 05:00 órakor indult a csapat, 22 fő tanuló és 3 fő kísérő részvételével, melyet a gyerekek már izgatottan vártak. Az iskola elől indultunk busszal, majd Nyékládházán vasútra szálltunk, ezután érkeztünk meg Budapestre, ahol egy kis Metró következett, végül a Déli pályaudvarról ismételten vasút és 11 óra 15 percre értük el a zánkai tábort.
A megérkezést követően a regisztráció következett, majd ebéd és utána a szállások elfoglalása. A lepakolást követően egyből a Balaton felé vettük az irányt és lesétáltunk a partra, ahol a 17 C-os vízben a bátrabbak megmártóztak. Ezt követően 17:00 órától a Multi csarnokban az „Együtt zsongunk” elnevezésű közösségi játékban vettünk részt, mely rendkívül vidám hangulatban zajlott. Ezután vacsora, majd az esti Dánielfy Gergely koncertet hallgattuk meg.
Másnap a reggeli után szabadfoglalkozás következett, mely során a gyerekek önállóan felfedezhették a tábor területét, majd 11:00 órától trambulinozni voltunk. Az ebédet követően a Szent Erzsébet és Szent Imre hajókkal sétahajózáson vettünk részt, mely során jobban megismerhettük a Balatont. Az este ismét nem telt eseménytelenül, mert a gyermekek részére tábori discót rendeztek, melyen nagy örömmel és felszabadultan vettek részt a gyerekek.
A harmadik napon a reggelit követően a tábori szállásunkat kitakarítottuk és a szobáinkat rendben átadtuk, majd indultunk a vasútállomásra. Hazafelé a gyermekek már annyira kimerültek és fáradtak voltak, hogy szinte az egész utat végig aludták.
Úgy gondolom, hogy összességében nagyon jó hangulatban telt a kirándulás és a tanulók sok új élménnyel lettek gazdagabbak!
Lezárult a Diákolimpiai versenysorozatunk a 2024/2025. tanévben
2025. május 19. napon Miskolcon az Egyetemvárosban az Atlétikai Edzőközpontban került megrendezésre a Kis iskolák atlétikai diákolimpiai megyei döntője, melyen a Hejőpapi Általános Iskolát az 5. osztályos Nótár Milán Viktor a hárompróba versenyszámban képviselte. A versenyszám 60 métereres síkfutásból, távolugrásból és kislabda dobásból tevődött össze, melyet összesített pontszámmal értékelt a versenybizottság.
Milán a II. korcsoportban versenyzett, melyben összesen 27 fő induló volt és 282 összpontozással a 11. helyen végzett.
Úgy gondolom, hogy ez nagyon szép eredmény tőle! Gratulálunk Milánnak és hajrá Hejőpapi!



Gratulálunk Rátkai Lara 3. osztályos tanulónak!
Köszönjük Lara szüleinek, hogy támogatták az iskola és Botos Zsuzsanna osztályfőnök versenyre való jelentkezés ajánlását, és felkészítették az Országos Méh – Ész Logikai versenyre, ahol jelentős eredményt ért el! Tehetsége és a szülők támogatás példaértékű!


2025. május. 14. Iskolai Ki Mit Tud vetélkedő.






Diákolimpiai Kisiskolák Sportversenye Labdarúgás Körzeti Döntő
2025. május 12. napon került megrendezésre Mezőnyárádon a Boldog Sándor István Katolikus Általános Iskolában a Kisiskolák Sportversenye keretében a labdarúgás körzeti döntője, melyen II-IV. korcsoportba tartozó fiúk vettek részt. A torna sajátossága, hogy kizárólag a 200 fő alatti iskolák jelentkezhetnek a versenyre.
Iskolánkat Farkas Márk és Lakatos Kevin 8. osztályos, Kiss Gergő és Farkas László 7. osztályos, továbbá Benőcs Imre Rómeó, Toldi Bence és Nótár Milán Viktor 5. osztályos tanulók képviselték.
Az eseményen a Mezőnyagymihályi Arany János Általános Iskola, a Bükkábrányi Arany János Általános Iskola, a Sályi Gárdonyi Géza Általános Iskola, a Mezőkövesdi Bárdos Lajos Általános Iskola és a Boldog Sándor István Katolikus Általános Iskola csapatai vettek részt.
A torna lebonyolítása két 3-mas csoportban, körmérkőzéses formában zajlott, mely során a mezőnagymihályi és a mezőkövesdi gyerekekkel kerültünk egy csoportba.
Az első mérkőzésen a Mezőnagymihály csapatával játszottunk, melyen Farkas Márk kettő, Farkas László egy és Nótár Milán szintén egy góljaival 4:0 arányban győztünk. A második mérkőzésen óriási csatában, de végül 2:0 arányban vereséget szenvedtünk Mezőkövesdtől, ezért nem jutottunk be a döntőbe.
A gyerekek mérkőzések során teljesítményével nagyon elégedettek lehetünk, hiszen ez volt az első megmérettetésük egy ilyen jellegű versenyen, melyen tisztességesen helyt álltak. Jövőre cél a továbbjutás!
Hajrá Hejőpapi!


Diákolimpiai Lábtoll-labda Országos Döntő
2025. május 07. napon került megrendezésre Rácalmáson a Diákolimpiai országos döntő, melyen a Hejőpapi Általános Iskolát Nótár Milán Viktor, Balogh Benjamin, Benőcs Imre Rómeó és Szabó Zsolt Pál képviselte.
Hajnal 05 óra 15 perckor indult a csapat a 239 kilométeres túrára, mely során a Sályi Gárdonyi Géza Általános Iskola és a Bükkábrányi Arany János Általános Iskola tanulóival együtt utaztunk.
A döntőnek a Rácalmási Rendezvényközpont és Sportcsarnok adott helyszínt, melyen összesen 139 nevezett tanuló vett részt. A sportcsarnokban egyszerre kilenc pályán és három korosztályban zajlottak a mérkőzések.
Iskolánk tanulói a III. korcsoportban léptek pályára, melyben összesen 20 csapat volt nevezve. A mérkőzéseken több-kevesebb sikerrel és szerencsével, de tisztességesen helyt álltunk. Összesen 5 mérkőzést játszottunk le, melyből 2 győzelemmel és 3 vereséggel zártunk, mely eredmény a 12. helyre lett elég. Úgy gondolom, hogy erre az eredményre is büszkék lehetünk, hiszen egy országos megmérettetésen vettünk részt. Célunk, hogy még több befektetett munkával jövőre is eljussunk az országos döntőbe!
Hajrá Hejőpapi!









Újabb képzőművészeti siker!
A Matyóföldi Alkotók és Művészetpártolók Egyesülete a „Szent László a történelemben és legendákban” címmel képzőművészeti pályázatot hirdetett általános- és középiskolás diákok részére. A pályázaton A4 és A3-mas méretű, vegyes technikával (rajz, festék, filctoll, tempera stb.) elkészített alkotásokkal lehetett részt venni, melyek Szent László király életét, munkásságát és a róla kialakult legendákat jelenítik meg. A pályázatra több, mint 300 rajz került beküldésre, melyek 2025. május 10. napon a Mezőkövesden megrendezett III. Pipics Fesztivál keretében kerültek kiállításra és az eredményeket is ezen a napon hirdették ki a rendezők.
Iskolánk 6. osztályos tanulója Hankó Richárd Sándor az A3-mas méretű, ceruza és filctoll technikával készített alkotása elnyerte a zsűri különdíjját, melyet a fesztivál keretében vett át Mezőkövesden.
Gratulálunk Richárdnak és további sok sikert kívánunk!

Diákolimpia Lábtoll-labda III. fiú korcsoport Országos Döntő 12.helyezés. Gratulálunk!



Éremeső Mezőcsáton!!!
2025. április 16-án került megrendezésre Mezőcsáton a körzeti atlétikai Diákolimpiai döntő, melyen iskolánk szép számmal és több versenyszámban is képviseltette magát. A versenyen 6 település általános iskoláiból, közel 150 fő tanuló vett részt. Mind a helyszín, mind az időjárás ideális volt a verseny lebonyolítására.
Az atlétikai többpróba bajnokságra a II. korosztályban, az 5. osztályos fiúkkal neveztünk. Ebben a versenyszámban az 5 fős csapatnak 60 méteres síkfutás, kislabdadobás, távolugrás és 400 métereres váltófutás versenyszámokat kellett teljesíteniük, mely alapján mind a csapatot és mind az egyéni teljesítményeket is külön értékelték. A csapatversenyben szoros küzdelemben, de sikerült az első helyen végeznünk, mely alapján továbbjutottunk a megyei döntőbe. A csapat tagjai: Nótár Milán Viktor, Nemes Sándor, Kántor Csaba, Szabó Zsolt Pál és Tompa Szabolcs Noel. Az egyéni versenyben 2. helyezést ért el Nemes Sándor és 3. helyezést ért el Nótár Milán Viktor.
Az egyén- és váltófutó bajnokság versenyszámaiban iskolánk a IV. korcsoportban indult, melyben 7-8. osztályos fiúk voltak. Itt 4×100 méteres síkfutás váltóban 2. helyezést ért el csapatunk. A csapat tagjai Farkas László, Lakatos Kevin, Toldi Bence és Farkas Márk. Kislabdadobásban és 1500 méteres síkfutásban 1. helyezést ért el Farkas Márk, továbbá kislabdadobásban 3. helyezést ért el Farkas László.
Köszönjük Zilahi-Nagy Andrea igazgató asszonynak a részvételi lehetőséget és gratulálunk a résztvevő diákoknak elért helyezésükhöz!
Hajrá Hejőpapi!




2025.04.03. Az iskolába készülő óvodások látogatása intézményünkben.









Kréta elektronikus ügyintézés – Beiratkozás az általános iskolába – ITT!
Hejőpapi siker a nemzetközi rajzpályázaton…
2025-ben emlékezünk meg a nagyságos fejedelem, II. Rákóczi Ferenc halálának 290. évfordulójáról. A fejedelem emléke előtt való tisztelgés céljából a mai Szlovákia területén található Borsi településen lévő Borsi Rákóczi Kastélyközpont „II. Rákóczi Ferenc hagyatéka” címmel nemzetközi rajz-, vers és prózaíró pályázatot hirdetett.
A rajz pályázatra bármilyen eszközzel (ceruza, tempera, vízfesték, zsírkréta stb.) készült A4-es formátumú rajzot, amely a fejedelem életéhez, lakhelyeihez, tanulmányaihoz, családtagjaihoz, munkásságához stb. kötődik lehetett nevezni.
A pályázatra a Kárpát-medence számos szegletéből (Románia, Szlovákia, Csehország, Ukrajna, Magyarország) érkeztek szebbnél szebb alkotások, ezért a 350 db rajz közül nagyon nehéz dolga volt a zsűrinek a győztesek kiválasztásában.
A Hejőpapi Általános Iskola alsó és felső osztályos tanulói is szép pályaműveket készítettek és küldték meg a rendezők részére.
2025. március 23. napon került sor a pályázat eredményének kihirdetésére, mely során a 2. kategóriában az iskolánk 6. osztályos tanulója Hankó Richárd Sándor különdíjban részesült.
Gratulálunk Richárdnak az elért eredményhez és további sok sikert kívánunk!
A különdíjas alkotás:

További beküldött munkáink:




2025.03.20. Diákolimpia, Megyei mezei futó verseny.









2025.03.14. Március 15.-i ünnepi műsor.











Március 15. Az 1848–49-es forradalom és szabadságharc.
„Mit kíván a magyar nemzet. Legyen béke, szabadság és egyetértés.„
Magyarország újkori történetének egyik meghatározó eseménye, a modern nemzeti identitás egyik alapkövévé vált, mivel egyszerre törekedett az egyéni szabadságjogok kivívására és a nemzeti önrendelkezés megteremtésére. Társadalmi reformjaival a polgári átalakulás megindítója, önvédelmi harcával a nemzeti hőstörténet részévé vált. Szerves része volt az 1848-as európai forradalmi hullámnak, azok közül viszont lényegében egyedül jutott el sikeres katonai ellenállásig. Eredményességét mi sem bizonyítja jobban, mint hogy a Habsburg-ház csak az Orosz Birodalom nagyarányú katonai beavatkozásával tudott győzedelmeskedni. Az 1848–49-es szabadságharc a magyar nemzet történetének Magyarországon talán legismertebb háborús konfliktusa.



2025.01.22 Olvasási verseny az iskolában.








Várunk mindenkit szeretettel
a
4. Adventi
gyertyagyújtásunkra!
December 20-án, pénteken 8.00 órakor – a 4. és 8. osztály rövid műsorával – fogunk közösen ünnepelni.

Várunk mindenkit szeretettel
a
3. Adventi
gyertyagyújtásunkra!
December 16-án, hétfőn 8.00 órakor – a 3. és 7. osztály rövid műsorával – fogunk közösen ünnepelni.

Várunk mindenkit szeretettel
a
2. Adventi
gyertyagyújtásunkra!
December 9-én, hétfőn 8.00 órakor – a 2. és 6. osztály rövid műsorával – fogunk közösen ünnepelni.
Zilahi-Nagy Andrea, ig.

Várunk mindenkit szeretettel 
az 1.
Adventi gyertyagyújtásunkra!
December 2-án, hétfőn 8.00 órakor -az 1. és 5. osztály rövid műsorával – közösen ünnepeljük az
adventi időszak
kezdetét!
Zilahi-Nagy Andrea, ig.





Az NMHH által működtetett internetes
tájékoztató és segítségnyújtó szolgálat elérhetősége: https://nmhh.hu/internethotline/
A 2023/2024-es tanévben végzett példamutató, áldozatos munkája elismeréseként Tankerületi Elismerő Oklevelet kapott Vargáné Biró Zsuzsanna intézményvezető-helyettes. Gratulálunk iskolánk nevében.




Kedves Szülők! Letöltés után egyszerűen megtekinthető PDF formátum.


























Az internet már életünk szerves részét képezi. Számtalan előnye van: ügyintézés, vásárlás, kapcsolattartás, melyben megkönnyítheti az életünket. Ahogy ezek a tevékenységek az online térbe tolódnak át, úgy jelentek meg a trükkös csalók, akik semelyik korosztályt nem kímélnek. Az ORFK Bűnmegelőzési Osztálya összeállított egy kiadványt, melynek célja a kiberbűncselekmények megelőzése.



Beiratkozási segédlet.


Letölthető: Hirdetmeny-2023-beiratkozas

Március 15. Az 1848–49-es forradalom és szabadságharc
„Mit kíván a magyar nemzet. Legyen béke, szabadság és egyetértés.„
1. Kívánjuk a sajtó szabadságát, cenzura eltörlését.
2. Felelős minisztériumot Buda-Pesten.
3. Évenkénti országgyűlést Pesten.
4. Törvény előtti egyenlőséget polgári és vallási tekintetben.
5. Nemzeti őrsereg.
6. Közös teherviselés.
7. Úrbéri viszonyok megszüntetése.
8. Esküdtszék, képviselet egyenlőség alapján.
9. Nemzeti Bank.
10. A’ katonaság esküdjék meg az alkotmányra, magyar katonáinkat ne vigyék külföldre, a külföldieket vigyék el tőlünk.
11. A’ politikai státuszfoglyok szabadon bocsáttassanak.
12. Unio.
Egyenlőség, szabadság, testvériség!



Pálya orientációs nap, Mezőcsát. December 2.
Résztvevő intézmények:
- Miskolci SZC Mezőcsáti Gimnázium és Szakképző Iskola
- Miskolci SZC Kós Károly Építőipari, Kreatív Technikum és Szakképző Iskola
- Szerencsi SZC Brassai Sámuel Szakképző Iskola




November 4. Az emlékezés napja,
Az 1956-os forradalom leverésének emléknapja.
November 1. Mindenszentek
Első tanítási nap november 2 Halottak napja, Szerda.
Október 23. Az 1956-os forradalom ünnepe.
Nemzeti ünnep az 1956. évi forradalom és szabadságharc emlékére.
Korábban a Harmadik Köztársaság kikiáltásának az ünnepe is volt.
Október 6. Az aradi vértanúk emléknapja.